Pečeme pro naše blízké s láskou.

Listopad 2008

Člověče, nezlob se

29. listopadu 2008 v 18:09 dětské dorty

Na oslavu synových 8. narozenin jsem upekla dortík se známou dětskou hrou Člověče, nezlob se. Světlý piškot, pudinkovo máslový krém , mandarinkový kompot a zavařenina. Dort je politý polevou z bílé čokolády, políčka a figurky jsou z marcipánu.

Simpsonovi

29. listopadu 2008 v 18:09 dětské dorty

Můj starší syn miluje rodinku Simpsonových, tak jsme upekli dortík s jedlým obrázkem těchto seriálových postaviček k jeho 8. narozeninám. Korpus byl z tmavého piškotu, plněný světlým krémem a proložený mandarinkovým kompotem. Na dětské oslavě se velmi líbil.

sněhuláčci

29. listopadu 2008 v 18:04 Velikonoce, Vánoce

Linecké sněhuláčky jsme pekli se starším synem pro spolužáky do školy, když měl narozeniny. Zdobení nás bavilo a z výsledné práce jsme měli radost.

lentilkový dort

29. listopadu 2008 v 18:01 ostatní dorty

Malý dort zdobený lentilkami - tak si to u mě objednala sestřenice pro svého přítele. Jednoduchý tvar, piškotový korpus, mandarinkový kompot a pudinkovo máslový krém. Snad mu chutnal.

prasečí ohrada

29. listopadu 2008 v 17:54 ostatní dorty

Tento dort byl pro strejdu k padesátinám, je to vášnivý chovatel všeho možného domácího zvířectva, tak jsem mu upekla ohradu s čuníky. Korpus je také piškotový, dort je plněný zavařeninou, ananasovým kompotem a krémem, na plot jsem použila tyčinky, na sloupky sójové řezy a prasátka jsou z marcipánu.

dort kamion

29. listopadu 2008 v 17:48 ostatní dorty

Tento dort jsme věnovali mému strejdovi k padesátinám. Chtěli jsme něco neobvyklého a ne jen dát peníze do obálky, tak jsme mu věnovali neco dobrého na zub, finanční dar a snad i něco hezkého k pokoukání v jednom. Dortík je zhotoven ze světlého piškotu, plněný krémem a zavařeninou, ozdůbky z marcipánu.